Yetenek doğuştan mı gelir ? Çalışarak mı kazanılır? Bu konuda çok şey yazıldı çizildi. Ancak yeteneğin sistematik olarak nasıl geliştirilebileceğiyle ilgili çok az kaynak var. Bu kitap sahip olduğunuz yetenekleri nasıl geliştirip, o alanlarda nasıl derinleşebileceğinizle ilgili önemli ipuçları sunuyor.

Sahip olduğumuz yetenekler üzerinde ne kadar çalışırsak o kadar gelişeceğimiz bir gerçek. Peki en verimli şekilde çalışabiliriz? Daniel Coyle bu sorunun cevabını hem bu alandaki bilimsel çalışmalara hem de Dünya genelindeki yetenek yuvalarında yaptığı gözlemlere dayalı olarak yanıtlıyor.

İster yeteneklerinizi profesyonel olarak geliştirmek için çalışın, isterseniz hobiniz de daha başarılı olmak için, Daniel Coyle‘un tavsiyelerinde sizin için bir değer bulacaksınız. Kitabı bir çırpıda ve severek okudum, hatta bittiği zaman biraz üzüldüm. Yazarın farklı alanlarda çok başarılı kitapları da var umarım onlar da yakın zamanda Türkçe’ye çevrilir, keyifle okuruz.

Belirtmeden geçemeyeceğim, kitabın kapak tasarımını hiç beğenmedim. Görünüşe değil içeriğe bakıyoruz ama kapak ilk bakışta bir çocuk kitabını andırıyor. Neyse siz kapağa takılmayın, alın, okuyun çok beğeneceksiniz.

Kimler okumalı?

* Yetenek sahibi olmak çok için çalışmak gerektiğini farkında olanlar,

* Nasıl daha verimli çalışabilirim sorusunun yanıtını arayanlar,

* “Hep denedin, hep yenildin, olsun, yine dene, yine yenil, daha iyi yenil.” felsefesini benimseyenler.

Kimler okumamalı?

* Yeteneğin Allah vergisi olduğuna inananlar,

* Kısa yoldan köşeyi dönmeyi planlayanlar,

* Hayata yalnızca başarı hikayeleri yazmak için gelmiş olanlar.


Kitap Adı: Yeteneğin Şifresi

Yazar: Daniel Coyle

Yayın Evi: Beyaz Yayınları

Sayfa Sayısı: 248

Goodreads Sayfası