Subliminal yani bilinçaltı oldukça popüler bir konu. Youtube’da bilinçaltımızın nasıl yönlendirildiğine dair onlarca videoya denk gelmişsinizdir. Bu videolar genellikle oldukça sığ ve magazinsel içeriklerden oluşuyor. İlluminati dünyayı yönetiyor seviyesine inmeden, bilinçaltı ile ilgili bir kitap okumak istiyorsanız, Subliminal tam size göre.

Leonard Mlodinow, bilinçaltımızın nasıl çalıştığı ve davranışlarımızı nasıl yönlendirdiği ile ilgili çalışmaları bir kitapta toplamış ve yorumlamış. Kitap bilinçaltına dair magazinsel bilgilerin ötesinde, insan psikolojisi ve beyin fizyolojisine dair bilimsel araştırmalardan oluşuyor. Eğitici bir kitap olmasının yanında oldukça akıcı bir dille yazılmış, bir çırpıda okunabilir.

Kitabın kapağına da bir parantez açmak gerekiyor. Kitabın kapağında kullanılan fosforlu yeşil ve siyah renkleri hemen dikkat çekiyor. Ayrıca kitabın önünde ve arkasında saydam renklerle yazılmış “pşşşt baksana, sana diyorum, bu kitabı kesin okuman lazım zaten çok istiyorsun” gibi mesajlar var. Renklerin ve mesajların bir etkisi var mıdır bilinmez ama benim alır almaz okuduğum kitaplardan biri olmuştu.

Kimler okumalı?

* Beynin bilinçaltı işleyişine ilgi duyanlar.

* Yaptığı seçimlerin nedenlerini sorgulamak isteyenler.

* Nöro pazarlama alanında çalışanlar.

Kimler okumamalı?

* İlluminati’nin dünyayı yönettiğini düşünenler.

* Yaptıkları tüm seçimlerin doğruluğundan emin olanlar.

* Bilinçaltı mesajlarla kitleleri peşinden sürüklemek isteyenler.


Kitap Adı: Subliminal

Yazar: Leonard Mlodinow

Yayın Evi: Okyanus US Yayın

Sayfa Sayısı: 328

Goodreads Sayfası